Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
18 postów 1322 komentarze

Diabeł tkwi w szczegółach

Pedant - Obraźliwe lub zakłócające komentarze mogą być usunięte dla utrzymania poziomu. Autorzy takich wpisów są zachęcani do ponownego poprawionego wpisu. Proszę o merytoryczne i zwięzłe komentarze na temat. Zastrzeżenia i pytania wysyłajcie poczt

Bronisz przyrody? Ryzykujesz życiem.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Papież Franciszek: "Siostra [ziemia] protestuje z powodu zła, jakie jej wyrządzamy nieodpowiedzialnym wykorzystywaniem i rabunkową eksploatacją dóbr, ... Dorastaliśmy myśląc, że jesteśmy jej właścicielami i rządcami uprawnionymi do jej ograbienia."

[...]

Być obrońcą środowiska, bronić lokalnych społeczności przed szkodliwymi projektami wielkiego biznesu – w wielu krajach świata znaczy to tyle, co codziennie ryzykować życiem. A rok 2017 był szczególnie krwawy.

 

Brytyjska organizacja Global Witness śledziła i weryfikowała doniesienia o atakach na aktywistów ruchów ekologicznych na całym świecie. Wyniki końcowych obliczeń brzmią porażająco. Statystycznie w każdym tygodniu ubiegłego roku ginęły cztery osoby, które sprzeciwiały się niszczeniu środowiska i samowoli wielkich firm, forsujących swoje projekty bez względu na potencjalne szkody dla całych ekosystemów, katastrofy ekologiczne, czy też krzywdę miejscowych społeczności. To wyłącznie przypadki zabójstw, które wyszły na jaw i mogą być bez wątpienia połączone z aktywnością społeczną ofiar. Sami autorzy raportu nie ukrywają, że faktyczna liczba ofiar musi być większa, a sytuacji w niektórych krajach (np. Chinach czy Rosji) w ogóle nie byli w stanie kompleksowo zbadać. Ponadto dla pełnego obrazu sytuacji dokumentowane powinny być również wypadki pobić, napadów na aktywistów czy gwałtów na zaangażowanych kobietach – a tutaj zdobycie informacji okazało się jeszcze trudniejsze, graniczące z niemożliwością.

[..]

Z 204 opisanych w raporcie Global Witness bulwersujących spraw tylko 8 proc. miało swój dalszy ciąg w postaci śledztwa i wyroku skazującego dla zabójcy.

[...]

 

https://strajk.eu/sprzeciwiasz-sie-koncernom-bronisz-przyrody-ryzykujesz-zyciem-wstrzasajacy-raport/

KOMENTARZE

 • 5* W 2050 roku na ziemi będzie żyło około 10 miliardów osób.
  Jak będzie wyglądała nasza planeta w roku 2100 wolę się nie zastanawiać.
  Ostatnio czytałam w National Geographic, że pomimo napromieniowania w Czarnobylu odrodziła się przyroda i wiele gatunków zwierząt. To ze względu na nieobecność na tym terenie ludzi.

  Pozdrawiam!


  P.S.
  Piękne te kotki na zdjęciu.
 • @AgnieszkaS 23:59:15
  Młode rysie kanadyjskie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31